Szyny CPM

Szyny CPM

Szyny CPM zalecamy w wielu przypadkach. Masz problemy ze stawem kolanowym, biodrowym? Jesteś po zabiegu endoplastyki kolana, biodra?
Terapia ta stosowana jest bezpośrednio po zabiegach operacyjnych stawów kolanowych i biodrowych oraz coraz częściej w rehabilitacji po urazach kręgosłupa, udarach, aby nie dopuścić do przykurczy , obrzęków i zachować prawidłową mechanikę w stawie. Terapię CPM przy użyciu szyn powinno stosować się możliwie szybko, gdyż wczesne zastosowanie zapobiega zesztywnieniu stawów, a zastosowanie ich bezpośrednio po urazie lub zabiegach minimalizuje ilość krwi w obrębie stawu, jak również zmniejszenie obrzęku wokół niego.

Kontakt, cena

Szyny CPM

Opłata dzienna – 25 zł

607 043 215
k.malkowski@salve-med.pl

Wskazania do terapii

Wskazania do terapii szynami CPM

Umożliwiają dowolne ustawienie: zgięcia stawu kolanowego kąta zgięcia oraz wyprostu, prędkości ćwiczenia, czasu pauzy podczas zgięcia lub wyprostu długości kończyny możliwość czynnych ćwiczeń zgięcia podeszwowego lub grzbietowego stopy rotacji wewnętrznej lub zewnętrznej kończyny.

Szyny ARTROMOT K1, ARTROMOT K2, OPTIFLEX III, JACE służą do terapii ciągłym ruchem biernym (CPM) w stawie kolanowym i biodrowym. Terapia ta stosowana jest bezpośrednio po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych i artroskopiach użyciu szyn ARTROMOT, OPTIFLEX, JACE działa jak pompa, która przemieszcza płyn w celu zmniejszenia obrzęku w kończynie. Efekty tego procesu można zaobserwować przy stosowaniu szyn CPM w pierwszych kilku godzinach i dniach po zabiegu.

Wskazania do terapii szynami CPM

  • Rekonstrukcja wiązadeł ACL
  • Endoproteza stawu kolanowego
  • Długotrwałe unieruchomienie kończyn
  • Różne urazy sportowe
  • Usunięcie uszkodzonej łękotki metodą artroskopową